Srpen 2009

Zakázaná láska

5. srpna 2009 v 23:13 | Giorgio

…. to všechno jsem mohla. Nikdy nepochopíme význam toho slova. V každém okamžiku života je něco, co se mohlo stát, a co se nakonec nestalo. Jsou magické okamžiky, které vůbec nepostřehneme a najednou ruka osudu změní celý náš vesmír.


… vím, že láska je jako hráz. Necháme v ní skulinku, a voda pomaloučku rozruší její stěny. Jednoho dne se protrhne a příval vody už nikdo nezastaví.
Když se hráz protrhne, láska vše zaplaví. Co pak sejde na tom, jestli je něco možné, nebo nemožné, co pak sejde na tom, zda si milovanou osobu dokážeme udržet či ne? Milovat znamená ztratit kontrolu.

(P. Coelho)


Zakázaná láska

Nevím, proč to vlastně píšu, když vím, že si to nikdy nepřečteš…. Ne proto, že bych neměla odvahu ti to říct, ale proto že nesmím.. že nesmíme…jediné co musím, já i ty, je zapomenout na těch pár chvil, co jsme spolu prožili….. pár chvil, kdy jsme si tiskli dlaně a věděli jsme, že je to zakázané…
….a i když vím, že je to špatné, že nesmím vzpomínat, jsi stále v mých myšlenkách…

Říká se že láska je nejkrásnější věc, ale jak může být krásné to, když láska ubližuje našim nejbližším? Když jediné slovo přiznání způsobí bolest někomu, kdo je pro nás jeden z nejbližších, nejdůležitějších?
Je pozoruhodný, jak se během pár vteřin dokáže všechno zamotat. Jak pár okamžiků změní přátele v….

Pár chvil ukončí přátelství a změní ho v lásku. V lásku, která je zakázaná a způsobila by utrpení. Nejen našim drahým, ale i nám. Jak teď žít se svým svědomím? S pocitem, že mezi námi už nikdy nebude nic jako dřív?

Jen my dva víme, co se stalo. Jen my dva to dokážem pochopit. Jen my dva s tím musíme žít po zbytek našich životů.
Jen my dva budeme pokračovat v životě s touhou vrátit těch pár chvil. S touhou, aby se to nikdy nestalo. Ale stalo se.

Ty bys bojoval za lásku. Já vím… Já tento boj předem vzdávám, protože vím, že by to byla cesta do pekel…

Autor: Dolor (26)


LÁSKA & SEX: První lásky

5. srpna 2009 v 23:05 | Giorgio

Bušení srdce a sevřený žaludek se u holek a kluků objevuje pořád v mladším věku!

Potí se ti ruce, máš motýlky v břiše a při pohledu na něj/ni úplně znervózníš , zrudneš a nedokážeš ze sebe vydat jedinou hlásku? Pak jsi nejspíš zamilovaný/á až po uši! Podle velké letní studie BRAVA dnešní teenageři poznávají svou první velkou lásku už ve třinácti letech! To je o rok dřív než holky a kluci před třemi lety!

Ale klídek, i když je ti už třeba patnáct nebo šestnáct a ještě jsi svou velkou lásku nezažil/a, rozhodně to není důvod k panice! Bezhlavě se zamilovat můžeš stejně skvěle ve třinácti jako ve dvaceti! Žádné pravidlo, kdy máš první lásku prožít, totiž neexistuje a záleží jen na tobě, kdy do toho stadia dozraješ! Jedno ale jisté je - big love potká každého! Všichni do jednoho totiž touží po tom, milovat a být milován a trávit se svou drahou polovičku všechny volné chvilky!

Kdo vidí procházet se zamilované páry ruku v ruce nebo romantické filmové scény, chce zažívat to samé! A jak to vypadá, jdou dnešní holky a kluci rovnou na věc! První vážný vztah zažije většina z nich mezi třinácti a patnácti lety! Většinou se ale jedná o "nevinnou" lásku, kdy se "jen" objímají a líbají. Na první sex většina z nich počká až do svých šestnácti či sedmnácti let.

Co tedy prožívají?Zamilovanost a první líbačku prožívá většina holek a kluků mezi dvanácti a třinácti lety. Do vážnýho vztahu se pouští okolo čtrnácti, ale se sexem si dávají načas - čekají na toho pravého/ tu pravou anebo se na to cítí ještě moc mladí!


Trable s láskou?

Být zamilovaný/á je silný a úžasný pocit, který nemůže nahradit ani tuna čokolády! Kdo to zažil, ví, o čem je řeč! Ale je i spousta takových, kteří si při první zamilovanosti pěkně spálili prsty! Byli v tom až po uši, ale dotyčný kluk/dotyčná holka jejich city neopětoval/a! Ale každý srdcebol dříve či později přebolí a ty zase můžeš začít vesele vystrkovat růžky a balit holky a kluky ve svém okolí! Vždyť přece: "Co tě nezabije, to tě posílí"...

Už jsi někdy chodil/a s nějakým klukem/nějakou holkou?

Držení za ruce, zasypávání se polibky a první sex! To je pro většinu kluků a holek synonymem vážného vztahu! A co pro ně opravdové chození vlastně představuje? To je snadný - když je jako pár berou i ostatní! To znamená, že svou lásku otevřeně přiznají svému okolí! A jak jsou na tom dnešní teenageři? Ve třinácti letech má první vážný vztah přibližně 38 % kluků a 42 % holek!

Zdroj