Červenec 2009

Brigáda, nebo letní dovolená???

20. července 2009 v 22:32 | Giorgio
Tak tuhle otázku si kladu hodně dlouho po přájezdu z tábora. Co jsem tam vlastně dělal? Co jsem zažil a co mě ještě čeká???

Jel jsem tam původně na brigádu, coby údržbár. Každý den se pro mě stal jistým stereotypem, al eo to víc rychleji mi to utíkalo. Ráno jsem musel nakrmit Pašíky, což jsou prasátka, slepičky, králíčky a kočičku, skoro se zdá, že jsem byl někde na brigádě v ZOO. Potom jsem šel vyčistit bázén a mezi tím se vzbudili děti a pomalu se chystali na snídani, stejně jako já. Po snídani jsem většinou sekal trávu, řezal dřevo, vypouštěl králíky, Ze začátku turnusu jsem se opravdu nezastavil, práce bylo po zimě opravdu hodně a tak light jsem občas nestíhal. Když bylo potřeba, což bylo docela často, tak jsem něco případně opravil na chatkách, většinou se jednalo o povolené kliky, rozvyklané stoly, propadající se postele a otevírající se skříně. Hrozné zjištění bylo, že třeba na chatce číslo 5. si děvčata (cca 14-ti leté slepice) jak jsem je veřejně přezdíval sami úmyslně poškozovali vybavení chatek s doměním, že to příjdu opravit a budem si moct pokecat... Fajn... Jsme kluk a netajím s etím, že některé byli docela i hezké, ale kruci... Jednak jsem štastně zamilovaá a zadán a taky zákon hovoří jasnou řečí. Dovedete si představit ten titulek v novinách??? "Údržbář dětského tábora zneužil dítě" Ou shit..to zní hrozně:-D Takže..toho se nebojím..k ničemu nedošlo a ani nedojde. Co se týče mého volna na táboře, tak jsem se občas zapojil do nějaké táborové hry, také jsem se účastnil tolik oblíbených diskoték, táboráků. Ale to čistě dobrovolně... Mám svůj vlastní pokoj v budově, mám tam hezky tři postýlky, takže za mnou přijede na pár nocí i můj andílek, což je pochopitelně možné... Tak to by bylo asi všechno... Je pár věcí na které se můžu zase těšit..od prasátek až po paní kuchařku a hospodářku... A mnohé jiné, ale o tom zas možná příště...

*pokud v textu naleznete pravopisné chyby, tak je prosím omluvte, nechce se mi to po sobě znovu číst...

Zvláštní stránky

13. července 2009 v 23:43 | Giorgio
Nejdelší adresa stránky
Nejdelší adresu webových stránek na světě má jedna velšská vesnice. Název stránek je www.llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrob
wllllantysiliogogogochuchaf.eu
Název má 63 písmen. To je maximální počet písmen dovolených v názvu webové stránky.

Nejdelší stránka
Stránka http://worlds-highest-website.com/ měří na 17" monitoru něco přes 7 km. Doscrollovat se dolů je téměř nemožné, jedině přetažením posuvníku myši, nebo zkratkou Ctrl+down. A co třeba tuto stránku vytisknout?

Nejčastější titulek stránky je Untitled document, zkuste si zadat do Googlu tuto frázi, a zjistíte, že i důležité stránky mají často takovýto titulek. Inu i na tak důležité věci se často zapomíná.

Nejvýnosnější stránkou se stal Youtube, který byl po 2 letech působení odkoupen Googlem za astronomických 1,6 mld. dolarů.
Čistý zisk za 2 roky = 1,5 mld. dolarů.

Co s sebou na tábor

13. července 2009 v 16:02 | Giorgio
Tak jsem se vám vrátil z tábora a napadlo mě, že vy, kterí tam třeba pojedete by jste mohli vědět co s sebou, ale... myslíte na vše?

Po mě třeba většina táborníků chtěla kondomy, sorry, ale fakt jsem je něměl. Aby bylo jasno... Byl jsem tam na brigádě a ty kondomy nechtěli použít se mnou!!!

ZÁKLADNÍ PRAVIDLA

  1. Táborník by si měl zabalit sám. Každý musí vědět co všechno sebou veze a proč. Doporučuje se ale na balení dohlížet, aby si táborník vezl pouze nutné a potřebné věci.
  2. Na tábor by měli jezdit táborníci jen zdraví - není nutné z celého tábora udělat polní nemocnici.
  3. Peníze jsou nezbytné, ale jen v určitém množství. Není vhodné, aby dítě mělo sebou velkou částku peněz, o kterou by mohlo přijít a díky čemuž by pokazilo vzpomínky na tábor nejen sobě.
  4. Cenné věci (mp3 přehrávače, mobilní telefony ad.) raději nechte doma. Málokterý tábor je vybaven trezorem. Navíc táborníkovi prospěje, pokud se na krátkou dobu oprostí od všedních věcí.
  5. Pro volný čas je dobré vybavit táborníka nějakou knížkou a maličkostí z domova (polštářek, medvídek)