Prosinec 2008

Testík barviček

30. prosince 2008 v 21:37 | Giorgio

Co na silvestra?

30. prosince 2008 v 18:01 | Giorgio

Konec roku se blíží a já uvažuju co podniku za novoroční oslavu a hlavně s kým. Nejsřív to mělo být s "kámoškou" doma, potom na chatě u "kamarádky", potom se mi zase nabídla jiná, že budeme u ní doma sami a užijem si nový rok... hmm:) Asi nakonec vezmu "kámošku" ke mě na chatu... Jo!!! A co vy? jaký bude váš silvestr a nový rok?

Byl jsem se dnes projet na kole, zajel jsem si tradičně do Štramberka, venku bylo -10C a já sem faral z Ostravy až někam na Štramberk, tam jsem si půl hodky poseděl na náměstí, poobědval a jel domů, ale řekl jsem si, že se svazu vlakem. Ale... Vlak by mě stál víc než 100,- a to je to jen 39km a tak jsem jel autobusem. Na nádraží jsem potkal mojí bývalou paní učitelku ze ZŠ a tak jsme si popovídali, mimochodem, zase mi vynadala, že jezdím sám. Za chvilku jdu na noc ke "kámošce" a tak vám přeji krásné snílky, protože já dnes spát určitě nepůjdu... paa Mno nic...


Addicted- enrigue... Štramberské uči... tak která??? notice.gif image by spookys-graphix online people.gif image by spookys-graphix SEX je droga... love-1.gif love image by spookys-graphix LOVE YOU!...

P.S.: Komentáře jsou monitorovány.

Animace Wentworta

30. prosince 2008 v 9:28 | Giorgio

Jak všechno z Wentwordem začalo

30. prosince 2008 v 9:27 | Giorgio

Wentworth Miller poprvé okusil slávu v roli citlivého introverta Davida v miniserii ABC "Dinotopia" (2002). Velmi úspěšné dílo Roberta Halmiho seniora bylo příběhem o světě, kde lidé a dinosauři žili spolu v jedné magické civilizaci. Z tohoto efekty protkaného dobrodružného příběhu se Miller přesunul k jednomu z oblíbených nových holywoodských projektů The Human Stain (2003, Miramax). Miller měl příležitost pozorovat a pracovat s Anthony Hopkinsem. Oba ve filmu hráli stejnou roli, ústřední postavu Colemana Silka. Miller hrál jeho Silkovu mladší verzi. Went má s Hopkinsem ještě alespoň jednu věc společnou: ačkoliv byl vychován v Brooklynu, narodil se ve Spojeném Království v Chipping Norton, kde studoval jeho otec.Went, absolvent Princetonu, během času stráveného na vysoké vystupoval jako zpěvák. Při vystoupeních se školní kapelou The Princeton Tigertones procestoval kus světa. Z důvodů, které jsou stále záhadou jak jemu, tak jeho rodině a přátelům se vydal do Los Angeles, aby si budoval kariéru v zákulisí zábavního průmyslu. A protože byl schopný se záviděníhodnou lehkostí udělat ze svého povolání výnosný job a rychle vzkvétající kariéru, byl jeho přesun před kameru nevyhnutelný.

S podporou jemu zavázaného managementu Miller během několika let párkrát hostoval, ryhle se učil a získal si pozornost v seriálech jako "Buffy the Vampire Slayer" (1997) a "Popular" (1999).

Láska nebeská

29. prosince 2008 v 23:20 | Giorgio

Láska nebeská, nová romantická komedie ve stylu Čtyři svatby a jeden pohřeb, Notting Hill a Deník Bridget Jonesové, nás zavede do současného předvánočního Londýna, kde se odehraje příběh skládající se z mnoha nádherných milostných historek - někdy romantických, někdy smutných, někdy pošetilých. Žádná nepostrádá svůj osobitý humor. Všude, kam se podíváte, způsobuje láska chaos. Od nově jmenovaného ministerského předsedy, který se zamiluje 30 vteřin poté, co vejde do úřadu na Downing Street, až po smolařského prodavače sendvičů, který nemá s dívkami ve Velké Británii prostě štěstí a raději proto odjíždí do Wisconsinu; od spisovatele, který dostal košem a vypaří se do jižní Francie utěšit své bolavé srdce, až po stárnoucí rockovou hvězdu, která se snaží o come-back za každou cenu; od nevěsty, které dělá starosti nejlepší přítel jejího muže, až po ženu, které dělá starosti její manžel; od chlapce, který se zakoukal do nejkrásněší dívky ve škole, až po jeho nevlastního otce, který se zakokukal do Claudie Schiffer. Tyto londýnské životy a lásky se setkají, smísí a nakonec vše vyvrcholí na Štědrý večer s romantickými, dráždivými a komickými důsledky pro všechny zúčastněné.↓Údajně nejlepší scéna z filmu:↓

↓Music video:↓

Když ON tě chce, ale TY ho NE

29. prosince 2008 v 23:03 | Giorgio

Občas se vy holky dostanete do situace, kdy o vás mají kluci větší zájem než obvykle, nebos e vám kluk, který o vás má zrovna zájem nelíbí a vy nevíte jak to udělat, aby jste onoho horlivce přesvětčili, že to nemá cenu a přitom mu nezlomili srdce.
…KDYŽ JE TO TVŮJ KAMARÁD

Snad nejzapeklitější situace nastává, když zjistíš, že po tobě touží tvůj super kámoš. O tom by mohla vyprávět i čtrnáctiletá Danka:
"S Michalem jsme se znali prakticky od školky. Naše mamky jsou kamarádky, takže jsme se dřív vídali hodně často. Ve školce jsme byli nerozlučná dvojka a já jsem byla přesvědčená, že si ho určitě jednou vezmu. Jenomže jak už to chodí, na základce jsme byli zařazeni každý do jiné třídy a tak jsme se vídali jen občas. V sedmé třídě jsem se ale začala bavit s novou partou, se kterými chodil ven i Michal. Začali jsme se zase bavit a můžu říct, že se z nás stali nejlepší kamarádi. Občas se mi zdálo, že mi tak trochu nadbíhá, ale neřešila jsem to. Vyrostl z něj krásný kluk, to musím uznat, ale já jsem byla zamilovaná do někoho jiného. Jednou jsme spolu zůstali sami na školním hřišti. Vyznal mi tam lásku a chtěl mě políbit. Odmítla jsem se slovy, že ho mám ráda, ale spíš jako kamaráda. Od té doby se ke mně chová chladně a já mám výčitky, že jsem ho radši neměla odmítat, aby se netrápil."

CO TEORETICKY MŮŽEŠ UDĚLAT:

1) Začneš s ním z milosrdenství chodit, abys ho jako kamaráda neztratila.
2) Odmítneš ho, přičemž ti hrozí, že ho ztratíš.

MŮJ NÁZOR:

Když odmítneš jakéhokoliv kluka, zasáhneš tím jeho chlapské ego. Je pravděpodobné, že bude zklamaný a začne se k tobě chovat tak, aby jsi měla výčitky, že jsi mu ublížila. Je ale dost pravděpodobné, že se nad to dřív nebo později povznese a bude to mezi vámi zase dobré. Jednou se stejně zamiluje do jiné a všechno ho přejde (i když jsou i extrémní případy, to se musí uznat - ale těch je snad jen zlomek).
Když se zaměřím na opačný případ - začneš s ním chodit, aby jsi ho neztratila. Jestli nemáš nikoho jiného, líbí se ti a máš ho ráda, je možné, že vztah mezi vámi bude možný. Ovšem většinou to bývá úplně jinak. Nemůžeš spoléhat na to, že s ním z dobré vůle budeš týden chodit, pak se s ním rozejdeš a on bude spokojený. Nebude. Věř, že pravda zabolí, ale lež může ranit!
Uvědom si také, že budeš-li s někým chodit ne z vlastní vůle, nikdy to nebude rovnocenný vztah a ty v něm nebudeš šťastná. A tu dobu, kterou ztratí onen nešťastník s tebou (tedy s holkou, která ho upřímně nemiluje), mohl strávit jiným způsobem. Třeba hledáním té pravé!

Už bylo načase!

29. prosince 2008 v 22:50 | Giorgio

Po dlouhé době se vám tady hlásím se svou "zpovědí". Dlouho jsem uvažoval co na sebe zase prásknu, jaká novinka se uděla... Mno, je jich víc, tak teda... Dnes jsem se po dlouhém, asi tak měsíčním dopisování sešli. Zašli jsme si na bruslák. Znáte mě, takže jsem jí k tomu pozval na posezení, ruku v ruce jsme blbli na ledě, potom jsme se procházeli a nakonec jsem jí doprovodil domů. možná jsem vynechal pár věcí, ale na tom nesejde. Také se mi přihodila zajímavá věc, jeden z mých "spolužáku" si na mě pozval kamaráda, proto, že jsem toho "spolužáku" dostal do situace podmínečného vyloučení ze školy a tak si mě chytli v tramvajia chtěli mi upravit fasádu, mno.. bylo to zajímavé, nějak sem o to kupodivu nestál a tak to moje "kámoška" řekla řidiči tramvaje, ten nás odvezl až na tramvajovou točnu a odtamtud jsme to řešili přes rodiče a tak dále. Ještě to bude mít jistě dohru. A tak jsem tím kulantně zakecal tu mojí novou známost a jediné co ted' řeknu je... Dobrou noc...

paa Jirka...


Tam kde sa neumiera... Pepsi... lol... notice.gif image by spookys-graphix online people.gif image by spookys-graphix LOVE ME!... love-1.gif love image by spookys-graphix LOVE YOU!...


Test: Ten pravý sport pro tebe! (pro holky)

29. prosince 2008 v 22:26 | Giorgio

V době probíhající letní olympiády je sport jasným tématem číslo jedna. Teď buď upřímná - myslíš si o sobě, že jsi aktivní, nebo naopak líná jak veška? Pokud ses přirovnala spíše k druhé možnosti, možná tě trápí svědomí a neustále si říkáš, že bys se sebou měla konečně začít něco dělat a naučit se být více v pohybu. Jenomže kde začít? My ti poradíme - vyzkoušej si náš krátký test a zjisti, co je pro tebe to pravé ořechové!


1. V pátek večer obvykle…
a) Ležíš v posteli se zajímavou knížkou - potřebuješ si prostě po náročném týdnu odpočinout a přijít na jiné myšlenky.
b) Jdeš se bavit s přáteli - do hospůdky, na diskotéku, někam na mejdan…
c) Děláš, co je potřeba (uklízení, učení či práce) nezávisle na tom, jestli jsi nebo nejsi unavená. Nemůžeš odpočívat, pokud nemáš splněny všechny povinnosti.
d) Snažíš se "vybít" - sportem, tancem - zkrátka čímkoliv, hlavně když při tom můžeš vypnout mozek.

Je konec? Všechno potřebuje čas!

29. prosince 2008 v 21:59 | Giorgio

Dal si s tebou tvůj kluk rande, aby ti řekl nějaký nesmyslný důvod, proč by se měl s tebou rozejít. Nebo ti to snad prachsprostě napsal? V tom případě se z toho nyní pravděpodobně cítíš pod psa. Nemáš na nic náladu a pochybuješ, že tě má někdo vůbec rád? Ano, to zná většina z nás. Ale přesto musíme mít na paměti, že nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. Když nás odepsal nás miláček, tak to ještě neznamená, že jsme odepsáni pro celý svět a napořád!

Nejspíš se tě budou snažit dobří kamarádi dostat ven, do společnosti. Neodmítej. Aspoň na chvíli zapomeneš na své trápení. Když budeš budeš jenom sama se svými myšlenkami, tak to na tebe bohužel přijde. Budeš se zaobírat vzpomínkami a bude ti úzko dlouho do noci. Ale naštěstí jen do té doby, než usneš. Tak si třeba před spaním připrav horké mléko s medem, pomáhá to prý usnout!

Ohlédnutí za rokem 2008

29. prosince 2008 v 21:44 | Giorgio

Když se ohlédneme za uplynulým rokem 2008, jeví se před námi spousta událostí - šťastných i těch nepříliš veselých. Pojď si přečíst, co všechno se v uplynulém roce stalo - za každý uplynulý měsíc roku připomeneme jednu významnou událost, která se zapsala do historie či jinak zásadně ovlivnila životy lidí.

LEDEN - Smrt amerického herce Heatha Ledgera. Zemřel náhle a nečekaně, zřejmě špatnou kombinací léků. Byl nalezen správcem svého luxusního bytu v New Yorku v úterý 22. ledna. Policie poté potvrdila smrt nešťastnou náhodou. Předtím, než herec vydechl naposledy, stačil dotočit svůj zřejmě nejúspěšnější film - Temný rytíř.

Rozlušti skrytý význam jeho slov...

29. prosince 2008 v 13:51 | Giorgio
S kluky je někdy kříž. Jak máte vy holky poznat, že to, co říkáme, myslíme skutečně vážně? Jaký význam mají všechny ty fráze, které s oblibou používáme, abychom sami sebe uchránili před něčím pro nás nepříjemným? Hrrrr na nás!


KDYŽ SE NECHCE KLUK VÁZAT

Co říká: "Není kam spěchat, miláčku!"

Co si ve skutečnosti myslí: "Myslím, že tě mám rád, ale stále ještě se necítím na vážný vztah. Chci si nechat otevřená zadní vrátka, chápeš?"

Proč neřekne rovnou pravdu? Asi sama usoudíš, že jen blbec by byl tak naivní, že by na rovinu řekl své holce, že si se svou láskou k ní není ještě úplně jistý, a očekával by, že s ním jeho milá bude souhlasit a podpoří ho v tom, aby se dál poohlížel po jiných holkách, zda nenatrefí na nějakou lepší. Uvědom si však, že tvůj kluk je nejistý úplně stejně jako ty. Vždyť i ty sama ze začátku vztahu přemýšlíš, zda je to ten pravý! Věř ale, že když na svého miláčka nebudeš naléhat a necháš věcem volný průběh, pomůže to k tomu, aby vznikly pevné základy pro váš vztah, bez kterých se zkrátka neobejdete. Takže možná pomalu, ale jistě!

KDYŽ JE ZBABĚLÝ

Co říká: "Myslím, že bychom si měli dát pauzu."

Co si ve skutečnosti myslí: "Vztah s tebou už mi nic nedává, ale jsem zbabělec, abych ti to řekl na rovinu."

Proč neřekne pravdu? Rozchod je vážná věc. Často tomu druhému velmi ublíží, i když to nemáme v plánu. Říci, že chce být chvíli sám a dát ti tak naději, že to brzy bude zase jako dřív, je pro kluka mnohem snadnější. Očekává, že když se nějakou dobu neuvidíte, nebude rozchod tolik srdceryvný, anebo v nejlepším případě tak nějak "kouzelně" vyplyne ze situace sám. Otázkou je, co je lepší pro nás holky - nekonečné čekání se stále slábnoucí nadějí anebo rána, která sice zabolí, ale jednou se přeci jen zahojí? Uslyšíš-li tuto ohranou frázi z úst svého miláčka, vezmi ho za ruce a otevřeně si s ním o vašem vztahu promluv. Nemá cenu si přeci cokoliv nalhávat…

KDYŽ TĚ MÁ RÁD, ALE NECHCE NIC VÍC

Co říká: "Mohli bychom být dobří kamarádi!"

Co si ve skutečně myslí: "Jsi moc fajn holka, jsem s tebou rád, ale nemiluji tě."

Proč neřekne pravdu? Velmi pohodlná cesta, jak tě uzemnit. Je rád ve tvé společnosti (tudíž tě nechce ztratit přímým odmítnutím), ale zkrátka si nedovede představit, že by tě vodil za ruku a stal se tvým klukem. Tady ovšem pozor. Někteří kluci jsou natolik vychytralí, že pojem "dobří kamarádi" pro ně automaticky znamená "kamarád taky rád, jen se nemusím vázat". Kamarádství má určité hranice. Pokud tě kluk nechce mít "na krku", ale při každé vhodné příležitosti si dá říct, je to pěkný vykuk!

KDYŽ TI CHCE VYJÍT VSTŘÍC

Co říká: "Ty tvoje nové vlasy vypadají… zajímavě."

Co si ve skutečnosti myslí: "Proboha, jak tě jen mohlo napadnout se takhle ostříhat? Snad ti to brzo doroste!"

Proč neřekne pravdu? My holky jsme pěkně marnivá stvoření a každou kritiku neseme docela špatně. A co teprve kritika od člověka, kterému se chceme líbit úplně nejvíc? To kluci moc dobře vědí a aby si tě neznepřátelili, často použijí takzvanou "milosrdnou" lež, či se skutečné pravdě snaží šikovně a nepozorovatelně vyhnout obloukem. Tak bude spokojenost na obou stranách. Je na tobě, zda to považuješ za špatnost nebo pozitivum - není totiž lež jako lež!

KDYŽ SE TI NECHCE ZPOVÍDAT

Co říká: "Ale nic…"

Co si ve skutečnosti myslí: "Měl jsem děsný den. Jediné, co nyní chci, je rozvalit se před televizí a mlčky sledovat nějaký stupidní seriál."

Proč neřekne pravdu? To jsou zkrátka kluci. Nesnáší svěřování se druhým se svými pocity, raději se uzavřou do sebe a dusí to uvnitř, dokud je to nepřejde. Jako jeho holka, které na něm záleží, máš jistě nutkání pomoci mu v jakékoliv situaci, anebo to s ním alespoň pořádně probrat. Problém je v tom, že tvůj kluk není tvoje kamarádka, se kterou si vždycky všechno do detailů vylíčíte a popláčete si jedna druhé na rameni. Ukaž svému klukovi, že jsi při něm a buď na něj milá. Rozebírání problémů je však obvykle to nejposlednější, co zrovna chce.

TEST: Vybíráš si kluka podle vzhledu?

29. prosince 2008 v 13:42 | Giorgio

Líbí se ti týpci, kteří se módně oblékají, nebo ti nevadí, když mají už rok stejné kalhoty? Potřebuješ mít vedle sebe někoho, kdo o sebe bude pečovat, nebo takového, který se umyje maximálně dvakrát do týdne? Záleží ti na vzhledu nebo dáváš přednost povaze tvého miláčka? Odhal se v našem testíku.
↓U každé otázky se rozhodni buď pro ANO nebo NE.↓

 1. Je pro tebe důležité, aby byl tvůj kluk větší než ty? ANO - NE
 2. Byla jsi už někdy zamilovaná do někoho, kdo se líbil i ostatním holkám? ANO - NE
 3. Máš pokojík polepený plakáty s krasavci? ANO - NE
 4. Myslíš si, že tvůj táta vypadal zamlada docela k světu? ANO - NE
 5. Připadáš si hezká? ANO - NE
 6. Zamiluješ se rychle? ANO - NE
 7. Chtěla bys, aby se tvůj miláček oblékal podobně jako ty? ANO - NE
 8. Poznáš už po několika minutách, jestli je ti nějaký kluk sympatický? ANO - NE
 9. Chtěla bys být krásnější? ANO - NE
 10. Nosíš v peněžence fotku svého kluka nebo idola? ANO - NE
 11. Maluješ se? ANO - NE
 12. Milovala jsi už někdy více kluků najednou? ANO - NE
 13. Všimneš si u kluka při prvním setkání jeho drobných chybiček na kráse - např. pupínků na obličeji, křivého nosu? ANO - NE
 14. Líbí se ti většinou podobný typ kluků? ANO - NE
 15. Zavři na chvíli oči. Umíš si do detailů představit prince svých snů? ANO - NE
 16. Vadí ti, když má tvůj kluk akné? ANO - NE
 17. Souhlasíš s tím, že při seznamování je nejdůležitější první dojem? ANO - NE
 18. Záleží ti na tom, jaké oblečení nosí tvůj idol? ANO - NE
 19. Dala jsi už nějakému týpkovi košem jen proto, že se ti nelíbil? ANO - NE
 20. Je pro tebe důležité, aby se tvůj kluk líbil i tvým kamarádkám? ANO - NE

↓Výsledek testu, klik na cč↓


Vybíráš střední? Nešlápni vedle!

29. prosince 2008 v 13:34 | Giorgio

Není škola jako škola. V některé máme problémy s učením, v některé zase s kolektivem či učiteli. Žádná není dokonalá a už vůbec ne podle našich představ. Připravili jsme průzkum, zda jsou studenti různých středních škol spokojení se svým výběrem a co jim na jejich škole či oboru vadí. Jak jistě víš - výběr školy není hračka a je velmi snadné šlápnout vedle, což si můžeš přečíst i v odpovědích našich respondentů.


Kdo odpovídal na otázky?
David(16) - SPŠ, obor Informační technologie
Jirka (18)
- všeobecné gymnázium
Bára
(16) - SŠ aplikované kybernetiky, obor Virtuální grafika
Jana (17)
- gymnázium De La Salle Schule, obor MUSIK (kreativní), Vídeň
Jessica (17)
- SŠ ekonomiky a cestovního ruchu, jazyková škola

1. Kdyby ses octl(a) znovu v 9. třídě ZŠ, vybral(a) by sis stejnou školu?

David - Ano, vybral. Už jen kvůli tomu, že jsou tam obory zaměřující se na počítače, které mě zajímají a také z průmyslovky nemusím na vysokou a můžu jít rovnou do nějaké profese.
Jirka
- Vybral bych si stejnou školu. Ze začátku to nebylo sice úplně perfektní, ale za měsíc jsem se skamarádil se spolužáky a asi v pololetí už jsem mohl vědět, co od ostatních čekat a co naopak ne.
Bára - Asi ano. Už jen kvůli kolektivu ve třídě.
Jessica
- Určitě ano, ale možná bych radši do jiného města. Do Prahy například.

Silná menstruace - trápení, které lze řešit!

29. prosince 2008 v 13:31 | Giorgio
Jak poznám, že je má menstruace příliš silná?

- Prakticky a jednoduše. Popřemýšlej, jak dlouho menstruace obvykle trvá, ve kterých dnech je nejsilnější a kolik vložek či tamponů za den spotřebuješ. Menstruace by měla trvat tři až sedm dní, nejsilnější bývá obvykle kolem druhého dne a pak postupně slábne. Pokud je u tebe v nejsilnějších dnech krvácení nezbytné, aby sis měnila vložky či tampony nanejvýš nejpozději každé dvě hodiny, musíš používat výrobky s nejvyšší absorpční schopností, bývá ti špatně a občas se ti stane, že krev prosákne i na oblečení, je to důvod k tomu, aby jsi svou situaci začala řešit. Menstruace nemusí být horor!

Kluci o holkách...

29. prosince 2008 v 13:24 | Giorgio

Co tě zaujme na první pohled, když se podíváš na holku?

Obličej a potom až od očí dolů. Radim,17
Dívám se na to, co mě zaujme nejvíc. Jirka, 15
Obličej. Michal, 15

Podpatky nebo tenisky?

Tenisky. Michal
Záleží na příležitosti. Jirka
Baleríny nebo botasky s rovnou podrážkou. Radim

Co bys nejradši dostal jako dárek k narozkám od holky?

Něco malého pěkného co by mě potěšilo a vydrželo by mi to abych měl na ni památku. Radim
No hodně věcí, například prstýnek. Michal
Nevím……asi něco co by mě potěšilo. Jirka

Čím by tě holka nejvíc naštvala?

Kdyby nepřišla na schůzku, no ale je hodně věcí. Michal
Tak toho je víc, kdyby mě podvedla, lhala mi, nebo mi udělala něco naschvál. Radim
Možná tím, kdyby mě furt votravovala nesmyslnejma otázkama pro časopis pro puberťačky. Jirka